مهدکودک ماه و ستاره

اردوهای تفریحی و آموزشی

اردوها با اهداف آموزشی و تفریحی برگزار می شوند و شرکت در آنها مزایایی دارد که نکاتی را در این باره مطالعه می کنیم.

دلایل مفید بودن اردوها

1) غنی سازی اوقات فراغت

در تمامی کشورهای پیشرفته برای آموزش کودکان در اوقات فراغتشان برنامه ریزی دقیق انجام می شود. اگر کودکان پس از اتمام مدرسه اوقات خود را تنها به تفرح بگذرانند از محیط مدرسه دور شده و آموزش در سال جدید تحصیلی برایشان دشوار می شود. بنابر این اردوهای تابستانه می تواند در این زمینه یاری رسان باشد.

2) خلاقت و نوآوری

با توجه به استفاده از محیط های باز و با امکانات جدید و آشنایی با عناصر طبیعت اردو می تواند زمینه خلاقیت و نوآوری کودکان را فراهم کند و آنها دور از محیط بسته کلاس می توانند ایده های خود را عنوان و اجرا کنند.

3) رهایی از یکنواختی و سکون

سرفصل بسیاری از دروس می تواند خارج از محیط مدرسه تدریس شود. دروسی مانند حرفه و فن و علوم را می تواند در طبیعت یا در کارگاهها در قالب اردوهای یک روزه برگزار نمود و سکون و یکنواختی محیط کلاس را از بین برد.

4) آموزش مهارت های اجتماعی

کودکان در کنار یکدیگر و زیر نظر مربیان می توانند مهارت های اجتماعی را در اردوها، به خصوص اردوهایی که مدت زمان طولانی تری دارند تمرین کنند و مسلما اگر به خوبی راهنمایی شوند می توانند مهارت های لازم را به خوبی بیاموزند.

5) تحرک و پویایی

کودکان در محیط باز می توانند به ورزش و تحرک بپردازند و این کار به رشد جسمانی و روحیه آنها کمک می کند.

6) بالا رفتن هوش هیجانی کودکان

کودکان در کنار یکدیگر می آموزند که نوع رفتار درست با همسالان چگونه است و روابط اجتماعی صحیح را تمرین می کنند. تحقیقات نشان داده اند که بالا رفتن هوش هیجانی بر موفقیت تحصیلی دانش آموز نیز تاثیر مثبت داشته است.

7) هدف اردو مشخص باشد

اردو می تواند تفریحی، علمی یا ترکیبی از هر دو باشد. اگر هدف مشخص باشد والدین نیز بهتر در جریان ضرورت انجام اردو قرار می گیرند و کارکنان مدرسه نیز بهتر می توانند امکانات لازم را مهیا کنند.

8) معرفی جاذبه های گردشگری

محلی که قرار است اردو در آن انجام شود از قبل معرفی شود تا دانش آموزان آگاه باشند با چه نوع طبیعت و محل های دیدنی روبرو خواهند شد.

 

 

سوالات متداول

👫گروه سنی: 2 سال به بالا

🌙🌟مهد کودک ماه و ستاره با استفاده از رویکرد آموزشی«های اسکوپ»شروع به برگزاری کلاسهای تکنیک رنگ و نقاشی🎨،دانا کوچولو🕵🏻،مهارت های فردی و اجتماعی ازطریق نمایش عروسکی🤹🏻‍♀،سایر کلاسهای آموزشی بازی محور و طراحی اردوهای تفریحی،آموزشی سعی در تقویت مهارت های اجتماعی ، هوش هیجانی و شناختی فرشته های 👼 شما را دارد.⭐️🌙

اردوهای تفریحی و آموزشی جهت بالارفتن هوش هیجانی کودک و خلاقیت و نو آوری